.Nk2 dosyaları Outlook 2010’a nasıl alınır?

Giriş


Microsoft Outlook 2010, takma ad önbelleği ilk kez başlattığınızda (depolanan
ProfilAdı.nk2 dosyasını), varsayılan ileti deposunda gizli bir ileti alınır.Not: ProfilAdı , Outlook profilinizin adıdır.

Örneğin, bir Microsoft Exchange hesabı kullanıyorsanız, takma ad önbelleği Exchange posta kutusundaki gizli bir iletiye alınır.

Not: Outlook’un önceki sürümleri, takma ad önbelleği .nk2 dosyasını aşağıdaki klasörde depolar.

 • Windows XP
  Sürücü: \Documents and Settings\kullanıcı adı\Application Data\Microsoft\Outlook
 • Windows Vista ve sonraki sürümlerDrive:\Users\Username\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook

Takma ad önbelleği alındıktan sonra
.nk2 dosyasını ProfilAdıyeniden adlandırılır
ProfilAdı. nk2.old. Outlook’un bir sonraki başlatılışında takma ad önbelleğini alınmaz. Outlook 2010, .nk2 dosyasını takma ad önbelleğinizin bakımı için kullanmaz. Outlook 2010’daki takma ad önbelleğinizde yapılan tüm güncelleştirmeler, varsayılan ileti deponuzdaki gizli iletide yapılır.

Not: Birden çok Outlook profiliniz varsa, her profilden gelen takma ad önbellekleri, Outlook 2010 ilk olarak başlatıldığında ilgili profil kullanılarak yeni Outlook 2010 takma ad önbelleğinizin içine birleştirilir. Bu nedenle, . nk2.old olarak yeniden adlandırılmış birden çok .nk2 dosyası bulabilirsiniz.

Ancak, bu takma ad önbelleğini alma işlemi ilk defa çalıştırıldıktan sonra bir takma ad önbelleği dosyasını almanız gereken durumlar olabilir. Örneğin, bir iş arkadaşınız takma ad önbelleğini sizinle paylaşmak istiyor ve siz var olan takma ad önbelleğinizi arkadaşınızın verileriyle güncelleştirmek istiyorsunuz.

Outlook 2010’da .nk2 dosyalarını içeri aktarmak için şu adımları izleyin:

 1. .nk2 dosyasının aşağıdaki klasörde olduğundan emin olun:
  %appdata%\Microsoft\Outlook

  Not: .nk2 dosyası, geçerli Outlook 2010 profiliniz ile aynı ada sahip olmalıdır. Varsayılan olarak, profil adı “Outlook”tur. Profil adını denetlemek için şu adımları izleyin:

  1. Başlat‘ ı tıklatın ve sonra tıklatın
   Denetim Masası.
  2. Posta öğesini çift tıklatın.
  3. Posta Kurulumu iletişim kutusunda’ı tıklatın.
   Profilleri Göster.
 2. Başlat‘ ı tıklatın ve sonra tıklatın
  Çalıştırın.
 3.  kutusuna yazın.
  Outlook.exe /importnk2ve sonra
  OK. Bu işlem, .nk2 dosyasını Outlook 2010 profiline aktarmalıdır.Not: .nk2 dosyası içeri aktarıldıktan sonra dosyanın içeriği posta kutunuzda depolanmış olan takma ad önbelleğiyle birleştirilir.

Not: .nk2 dosyası, Outlook 2010 ilk defa başlatıldığında bir .old dosya adı uzantısıyla yeniden adlandırılır. Bu nedenle, .nk2 dosyasını yeniden içeri aktarmayı denerseniz .old dosya adı uzantısını kaldırın.