Silinen Excel ve Word Dosyalarını Geri Getirme

Ofislerde en sık kullanılan dökümanların başında Word ve Excel geliyor. Günlük yazışmalar ya da fizibiliteler hesaplamalar bu dosyalar üzerinden gerçekleştiriliyor. Özel sektörün ve kamu kuruluşlarının vazgeçilmez dosya formatları aynı zamanda öğrenciler ve öğretmenler tarafından okullarda eğitim sektöründe kullanılmakta.

Sık kullandığımız bu dosya biçimleri işimizi ilerletirken hayati önem taşıyor. Hesaplamalar ve şirketin en temel verileri bu dökümanlarda tutuluyor. Bilgisayarımız bozulduğunda ya da istemeden veriler silinip kaybolduğunda büyük maddi ve manevi zarara uğrayabiliriz. Çalıştığınız Excel ve Word dökümanları silinirse ya da kaybolursa geri getirme şansınız bulunuyor. EaseUS şirketinin üretmiş olduğu veri kurtarma yazılımı sayesinde bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

EaseUS Data Recovery Wizard Free programı ile ücretsiz bir şekilde silinen dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Sadece Excel ya da Word dosyalarınızı değil fotoğraf, video, müzik, e-posta ve diğer dosya türlerini destekliyor. Program Windows XP’den Windows 10 a kadar tüm işletim sistemlerinde çalışıyor. Üstelik kaybettiğiniz dosyalar USB bellekte, harici hard diskte ya da SD kartta olsa dahi kurtarma şansınız bulunuyor. Programın ana özellikleri aşağıdaki gibi;

  • Türkçe dil desteği
  • DOC/DOCX, XLS/XLSX,PPT/PPTX, PDF, CWK, HTML/HTM, INDD, EPS dosya formatlarını dönüştürebilme
  • Kurtarılan dosyalarda ön izleme yapabilme
  • Minimum 32 MB dahili hafıza ve en az 128 MB RAM gereksinimi
  • Hızlı dosya tarama ve kurtarma
  • Virüs, PC çökmesi, disk açılış hataları ve formatlanma sorunları ile başa çıkabilme becerisi
  • Laptop, hafıza kartı, USB bellek gibi cihazlardan dosya kurtarma
  • 2 GB kadar dosya kurtarma ücretsiz
  • 3 adımda kolayca program kullanımı ve kurtarma işlemi

Programı öncelikle bilgisayarınıza indirin: http://tr.link/qWWPs

Sonrasında basit kurulum aşamasını geçip çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra kurtarmak istediğiniz Excel ve Word dosyalarının bulunduğu diski seçin. Sonrasında tarama işlemini başlatıp dosyanızın bulunmasını bekleyin, bu işlem biraz uzun sürebilir ancak sabretmenizde fayda var. Tarama işlemi sona erdiğinde karşınıza bulunan dosyaların isimlerinin ve türlerinin yazdığı bir ekran gelecek. Kurtarmak istediğiniz dosyaları işaretleyip kurtar butonuna tıklayarak dosyaları bilgisayarınıza kaydedin.