Windows 10 2004 güncellemesi için yeni açıklama

Microsoft, kullanıcıların başına kabus gibi çöken Windows 10 Mayıs 2020 / 2004 güncellemesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Şirket bugün de iki hatanın olduğunu doğrularken, bir hatanın ise onarıldığını açıkladı.

Windows 10 2004 güncellemesi için yeni açıklama

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 için yayınlanan Mayıs 2020 / sürüm 2004 güncellemesi, dağıtıldığı günden beri kullanıcılara zorlu anlar yaşatıyor. Bir ay içerisinde ondan fazla sorunun tespit edildiği 2004 güncellemesi, Microsoft’u eleştirilerin odağı haline getirdi.

Microsoft tarafından doğrulanan hatalara yakından bakıldığında, Microsoft Office ve benzeri uygulamalar açılırken ortaya çıkan Windows dosyayı bulamadı hatası en can alıcı hata olarak gösteriliyor. Bir diğer hata ise şirket tarafından kabul edilen yazdırma hatası.

Windows dosyayı bulamadı hatası çözümü

Microsoft Office uygulamalarını ilgilendiren hatada, dosya isminin doğruluğuyla ilgili bir mesaj beliriyor. Microsoft bu hatanın ana sebebinin Avast ve AVG programlarının belirli sürümleri olduğunu açıkladı. Bu hatanın adı geçen programları son sürüme yükselterek ortadan kaldırılabileceği belirtildi ancak bunun dışında bir seçenek daha bulunuyor:

– Kayıt defterini açın. (Arama çubuğuna regedit yazarak ya da CTRL + R yapıp regedit yazarak çalıştırabilirsiniz.)

– “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options” anahtarına ulaşın.

– Hatadan etkilenen programa ait değeri silin.

* Bu hatadan Windows 10 ve Windows Server sistemlerinde 2004, 1909, 1903 sürümleri etkilenmiş bulunuyor.

Windows 10 Yazdırma Biriktiricisi hatası

Mayıs 2020 güncellemesinde bulunan bir diğer hatada ise bazı kullanıcılar yazdırma işlemlerinde sorun yaşıyorlar. Yazdırma işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, Windows 10 Yazdırma Biriktiricisi hatası alıyor. Bu hata şirket tarafından kabul edildi ancak henüz bir çözüm sunulmadı.

Microsoft’un kabul edip kaldırdığı hata ise, Windows 10 kurulu cihazlarda oyun oynarken fare imlecinin ortadan kaybolması hatası oldu. Şirket artık bu hatanın kimseyi etkilemeyeceğini açıkladı.